Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

AKCE ŠKOLNÍCH DRUŽIN VE ŠK. ROCE  2018 / 2019

 

TURNAJ VE STOLNÍ TENISE

V měsíci dubnu a květnu se ve školní družině uskutečnil ,, TURNAJ VE STOLNÍM TENISE". Letos jsme soutěžili ve 2 kategoriích - kategorie 1. a 2. třídy a kategorie 3., 4. a 5. třídy. Celkem se turnaje zúčastnilo 17 soutěžících. Všem hráčům děkujeme za účast a výhercům gratulujeme. Výsledkovou listinu najdete v sekci Naše úspěchy.

 

Výlet na farmu za zvířátky

Ve čtvrtek 6.6.2019 děti z oddělení 1.B a 1.C šly na zvířátkovou farmu ve Vědomicích. Cestou na mostě jsme dole ve vodě viděli kapra. U restaurace na hřišti jsme si hráli na piráty, jezdili na klouzačce a na lanovce. Také jsme si koupili zmrzlinu. Na farmě jsme viděli hodně zvířátek - krávu, telátko, poníky, králíčky, slepičku s kuřátky. Vyzkoušeli jsme si dojit kravičku ( dřevěný model ), vodit králíčka, který přeskakoval překážky, chovali jsme želvu a kuřátka. Nejstatečnější si dali malého hada okolo krku. Paní nám také ukázala jak se ze smetany vyrobí šlehačka a z ní máslo, které jsme ochutnali na chlebíčku. Na farmě se nám moc moc líbilo. I když jsme šli pěšky obě cesty ... nohy nás nebolely.                                                                                                                             Článek napsali výletníci z oddělení 1.B a 1.C  

( fotografie z farmy najdete v naší fotogalerii )

 

Lumpíkovo cestování

     Na konci ledna 2019 se naše školní družina zapojila do dobrodružného „Lumpíkova cestování družinkami napříč ČR“. Plyšák jménem Lumpík vyjel z Ostravy do Chebu a navštěvuje družiny po předem naplánované trase (mapu máme na očích). Všude se zdrží 1 – 2 dny, zažije s dětmi něco nového a pokračuje tak, aby do hlavních prázdnin byl zase zpět v Ostravě. Dochází buď k osobnímu předávání,  nebo jede poštou.

     Naše ŠD byla v pořadí devátá a Lumpíka si krásně užila. Složili jsme mu text písně na melodii „Rolničky“, účastnil se karnevalu, vyšel na rozhlednu a viděl horu Říp. Natočili jsme s ním video, nafotili, vyrobili jsme dárečky pro děti z Ostravy a Zlonic (tam jel od nás) a budeme nadále sledovat jeho další putování.

J.Vítová a děti 1.D a 2.D

ZŠ Roudnice n.L., Jungmannova 660

                                                                                                                                    Fotografie najdete v sekci ,,Výlety"

 

MAŠKARNÍ KARNEVAL

Poslední únorový týden patřil Maškarnímu karnevalu. Ve školní družině si děti vyráběly veselé papírové masky.  A tak k nám na karneval zavítali piráti a pirátky, Batmani, kočky, berušky, statní rytíři a spousta dalších zhotovených i zakoupených masek. Porota to měla opravdu těžké při výběru těch nejlepších. Vtipné masky můžete obdivovat v naší fotogalerii a výsledkovou listinu najdete v rubrice Naše úspěchy.

 

DRUŽINOVÝ TALENT

Také letos jsme pro děti uspořádali soutěž ,,Družinový talent". Každý, kdo něco neobvyklého uměl se do sotěže přihlásil. A tak se sešlo celkem 38 talentů. K vidění byl moderní a baletní tanec, zpěv, kreslení a vyrábění, vystoupení mažoretek, loutkoherců, kouzelníků, malých muzikantů a gymnastek. Vše nám vždy ohodnotila porota. Výsledkové listiny všech soutěžících jsou vystaveny ve ŠD. Nejlepší umístění také v rubrice Naše úspěchy. Nezapomeňte navštívit i naši fotogalerii.

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Vánoční besídkou jsme se ve školní družině rozloučili se starým rokem. Pro děti bylo připraveno zábavné odpoledne se zpěvem, tancem a soutěžemi. Největším překvapením byla vánoční nadílka nových her a hraček. Děti se hned s nadšením pustily do rozbalování.

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

V měsíci listopadu nás ve školní družině navštívilo Divadélko kůzle s pohádkou ,, Na kole i přes pole". Veselá pohádka, která měla tři části ,, O hamižnosti, fintění a strašení" děti dějem a veselými písničkami pobavila. Některé děti si také v pohádkách samy  zahrály. Dostaly důležité role. Staly se lékaři, stromem a pařízkem. Na závěr jsme si všichni zazpívali a zatancovali. Fotografie z představení najdete v naší fotogalerii.


TURNAJ VE STOLNÍM FOTBALE

V říjnu se ve školní družině uskutečnil ,, Turnaj ve stolním fotbale", který byl rozdělen do tří kategorií. V 1. a 2. kategorii soutěžily dvojice dětí z 1. a 2. tříd. Třetí kategorii tvořili jednotlivci ze 3. a 4. tříd. Letos se turnaje zúčastnilo celkem 28 hráčů. Všechny zápasy byly až do poslední chvíle velmi napínavé. Všem hráčům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.